Biały szum – na czym polega jego skuteczność?

Rodzice bardzo często zadają sobie pytanie, czym jest biały szum i dlaczego jest on tak pomocny w usypianiu oraz uspokajaniu noworodków. Otóż, warto wiedzieć, że jest to równomierny rodzaj szumu akustycznego. Jego jednakowa moc sprawia, że jest on niezwykle monotonny, a przez to również uspokajający. Warto dodać, że ludzki mózg ignoruje wysokie tony bądź też inne nieprzyjemne hałasy, skupiając się na jednolitym dźwięku. Dzięki temu może on zagłuszyć hałas samochodów, trąbienia, rozmów. Z pewnością wyżej wymieniony dźwięk może być pomocny nie tylko u noworodków oraz niemowląt ale również u osób dorosłych mających problemy z zasypianiem. Pozwala on się w pełni odprężyć, zrelaksować, wyciszyć, pozytywnie nastroić.

Kojące dźwięki pomagające w zasypianiu

Warto dodać, że osoby mieszkające w mieście, zwłaszcza przy głównych ulicach bardzo często miewają problemy z zasypianiem z powodu nadjeżdżających samochodów. Bezsenność oraz trudności z zasypianiem z całą pewnością mogą wprawić w zdenerwowanie oraz mogą powodować sytuacje stresowe. Wyżej wymieniony biały szum zdecydowanie może pomóc w zniwelowaniu wyżej wymienionych dźwięków nadjeżdżających samochodów. Wyżej wymieniony dźwięk oparty na monotonnym brzmieniu może pomóc usnąć każdemu, niezależnie od wieku. Warto również dodać, że na rynku polskim jak i również światowym, obecnych jest bardzo wiele urządzeń emitujących różnego rodzaju dźwięki, pomagające małym dzieciom w zasypianiu.

Uspokajający szum dla noworodków oraz niemowląt

Bardzo często pluszaki, maskotki grające i wydające uspokajające dźwięki są wręczane rodzicom z okazji urodzenia dziecka. Taka przytulanka z całą pewnością pomoże zmniejszyć stres maluszkowi, który związany jest z przyjściem na świat. Dodatkowo, przyjemne, kojące dźwięki mogą poprawić koncentrację i wpłynąć pozytywnie na nastrój wyciszenia, ukojenia. Warto dodać, że przyjemne dźwięki mają także niezwykle korzystne działanie jeśli chodzi o ból głowy a także migreny. Co istotne, pozytywne, uspokajające białe szumy pomagają także w maskowaniu nieprzyjemnego hałasu oraz innych dźwięków, które bardzo często są wyraźnie słyszalne.

Usypianie dzieci od pierwszych dni życia w oparciu o pomocne akcesoria

Misie i inne akcesoria wydające dźwięki mogą być bardzo pomocne przy usypianiu małych dzieci. Bardzo istotny jest fakt, że monotonny szum w pewien sposób zajmuje mózg, jego aktywność w sposób bardzo subtelny, nie przeciążając go. Dzięki temu może się on odprężyć, wyciszyć i zrelaksować. Oczywiście pluszaki oraz inne przedmioty emitujące wyżej wymieniony dźwięk można odpowiednio dostosowywać do preferencji i potrzeb pod kątem głośności, co stanowi niewątpliwą zaletę. W drodze ciekawostki i informacji warto również wiedzieć, że dzieci już w 6 miesiącu życia są wyczulone na pewne dźwięki i mogą słyszeć bicie serca mamy bądź inne hałasy. Dzięki temu po urodzeniu można odtwarzać im dźwięki, które przypominają niemowlętom okres płodowy. W ten sposób dźwięki będą działać na dzieci niezwykle uspokajająco i kojąco.