Jak wybierać bluzy niemowlęce?

uśmiechnięty niemowlak w bluzie

W sklepach z artykułami dla niemowląt, można znaleźć duży wybór rozmaitych elementów garderoby. Jednymi z nich są niemowlęce bluzy. Kuszą one klientów pięknym wyglądem, a nierzadko również niezwykle atrakcyjną ceną. Warto jednak pamiętać o tym, że to nie te cechy powinny być przede wszystkim brane pod uwagę w trakcie wyboru idealnej bluzy niemowlęcej. Na co zatem zwracać uwagę i jak wybrać ten rodzaj odzieży? Podpowiadamy.

Po pierwsze – materiał

Każdy rodzic powinien zdawać sobie sprawę z tego, że dziecko, a w szczególności to w okresie niemowlęcym, ma bardzo delikatny organizm. I nie chodzi tu jedynie o jego niską odporność, którą wzmacnia z czasem, ale także niezwykle delikatną skórę, skłonną do podrażnień, zaczerwienień i reakcji alergicznych. Dlatego też tak istotnym jest, aby kupowana bluza niemowlęca była wykonana z odpowiednich materiałów. Co oznacza odpowiednich? Delikatnych, miękkich i zapewniających wysoki komfort termiczny. Funkcje te posiadają naturalne tkaniny i to właśnie ona powinny stanowić podstawowy skład niemowlęcych bluz.

Po drugie – fason

Dokładnie tak, jak w przypadku bluz dla dorosłych, niemowlęce bluzy dostępne są w wielu fasonach. Warto pamiętać jednak o tym, aby wybierać takie, które nie będą powodowały trudności w ich zakładaniu i nie wywołają ewentualnego bólu u malucha. Najlepiej, aby wybierane bluzy dla niemowląt były wyposażone w dodatkowe zapięcie w okolicach głowy, które znacznie ułatwi zakładanie takiej odzieży.

Po trzecie – estetyka

Ostatnią, choć także ważną cechą, jest wygląd bluz dla niemowląt. W sklepach, można znaleźć kolorowe bluzy dla niemowląt z dodatkowymi zdobieniami lub bez. Tak duży wybór sprawia, że każdy rodzic znajdzie idealny wariant dla swojej pociechy. Różnokolorowe bluzy niemowlęce często zostają ozdobione rozmaitymi naszywkami, grafikami czy naklejkami. Nierzadko są to postacie z bajek, zabawne napisy i wiele innych, ciekawych elementów. Dzięki temu rodzice mogą zdecydować, który wariant najlepiej im odpowiada i będzie odpowiedni dla ich podopiecznego.