Jak wybrać body dla dziewczynki?

body dla dziewczynki

Wybór body dla dziewczynki to nie lada wyzwanie dla rodzica. Inny model dobierzemy dla niemowlaka, a jeszcze inny dla noworodka. Body występują w wielu krojach i materiałach, jakie powinny cechować się dobrą jakością. Na jakie body postawić? Czym jest body niemowlęce? Dlaczego warto je kupić dziecku?

Body dla dziewczynki

Okazuje się, że body to podstawa w garderobie każdego dziecka. Jest niezastąpionym elementem wyprawki do szpitala, jak i wyposażeniem szafy malucha. Jakie zalety ma klasyczny bodziak? Przede wszystkim odznacza się praktycznością, uniwersalnością i łatwością w zakładaniu. Ubranku ma być komfortowe dla dziecka – nie może podrażniać skóry, podwijać się, aby krępować ruchów. Myśląc o body dla dziewczynki, od razu widzimy kolory różowe. Oczywiście producenci oferują też wiele innych kolorów i fasonów, jakie spełnią potrzeby niemowlaka. 

Czym jest body?

Body to pewnego rodzaju bielizna, jaka jest zakładana na gołą skórę dziecka. Przyjmuje krój podobny do koszulki i jest lekko przedłużane oraz zapinane w kroku. Dzięki temu nie podwija się i chroni plecki oraz brzuszek dziecka przed odsłonięciem. To wygoda dla każdego rodzica, gdyż nie musi on za każdym razem rozbierać pociechy podczas zmiany pieluchy. Wystarczy rozpiąć bodziak w kroku, przebierając dziecko nawet podczas snu. Plusem jest fakt, że szeroką ofertę znajdziemy w internetowych sklepach z ubraniami dziecięcymi. Body dla dziewczynki (dostępne na Pinokio.pl) bardzo ciekawie się prezentuje i stanowi unikalny pomysł na prezent dla nowo narodzonego malucha.