Jak wybrać wianek komunijny?

wianek komunijny

Wianek komunijny jest obowiązkowym elementem, który powinien pojawić się na każdej dziewczęcej głowie przystępującej do komunii. Jednak wielu rodziców zadaje sobie pytanie, jaki ten wianek powinien wyglądać? Oczywiście wianek powinniśmy wybrać, zważając na nasz gust czy upodobania. Dodatkowo jest on dopasowywany do fryzury, jaką będzie miało dziecko w dniu uroczystości. Dlatego też dobrze by było, aby wianek miał formę regulacji oraz nie odchodził od dominujących trendów.

Rodzajów wianków komunijnych

Wianki komunijne naturalistyczne

Wariant naturalistyczny odznacza się tym, że znajdziemy na nim zielony akcent. Najczęściej wykorzystywane dodatki to mirt, zielone gałązki oraz jasnozielonej gipsówki. Okazuje się, że te niewinne dodatki odgrywają znaczącą rolę, prezentując osobę noszącą, jako delikatną i niewinną nadając przy tym odrobinę świeżości.

Wianki komunijne białe

wianek komunijny

Jest to najczęściej spotykany wariant wianków, który jest mimo wszystko ponad czasową propozycją. Białe wianki wspaniale komponują się z albą i samą sukienką komunijną. Dodatkowo prawie każda fryzura do niej pasuje. Podobnie jak propozycja wcześniejsza ukazuje niewinność oraz dziewczęcość. Zazwyczaj wykonuje się je z kwiatów, a dokładnie z margaretek, różyczek albo z innych kwiatów. Elegancji wiankowi mogą nadać dodatki takie jak malutkie kryształy, gipsówki bądź perełki.

Wianek komunijny w szpic

Wianki tego pokroju cechują się efektywnością. Wygląd jest bardzo ciekawy szczególnie sam szpic dodający nieco uroku. Zazwyczaj występują odcieniach bieli wraz z dodatkami pokroju pereł czy kryształów. Warto zaznaczyć, iż wianek prezentuje się w całej okazałości jedynie na włosach rozpuszczonych.

Wianek biżuteryjny

Jest to najbardziej elegancka propozycja ze wszystkich dzisiaj wymienionych. To jedna z bardziej efektownych wianków, które są wspaniałym dodatkiem do fryzury komunijnej. I ty schemat się powtarza, czyli wykorzystuje się do ozdobienia kryształy, perełki, cyrkonie oraz pozostałe motywy utworzone z błyszczących dodatków.