Śpiworki dla dzieci, jakie wybrać?

ŚPIWOREK DZIECIĘCY SÓWKI SZARO-MIĘTOWY2

Bezapelacyjnie śpiworki do spania dla dzieci to niezbędne wyposażenie każdej mamy niemowlaka. Warto rozważyć taki zakup, szczególnie gdy dziecko w noc rozkopuje się i często płacze przeszkadzając w spokojnym śnie. Śpiworki do spania są tak samo potrzebne, jak kołderki lub kocyki. Jednakże dzięki swojej formie zagwarantują spokojny sen dziecku dzięki temu, że nie rozkopie się w nocy, co oczywiście przełoży się na spokojny sen pilnujących dziecko rodziców.

Po co kupuje się śpiworki?

Śpiworek dziecięcy do wózka warto jest więc kupić szczególnie wtedy gdy dziecko zwykło rozkopywać się w nocy. Zapewni on dzieciątku komfortowy sen oraz odpowiednie ciepło. Co za tym idzie mama i tata będą mogli spokojnie się wyspać dzięki temu, że potrzeba wstawiana i poprawiania nakrycia zniknie. Kolejną równie ważną zaletą jest to, że dziecko nie założy sobie śpiworka na głowę, co często przecież zdarza się przy stosowaniu kołderek lub kocyków.

Czym kierować się podczas zakupu?

Kupując śpiworek dziecięcy należy pamiętać o tym, aby miał on odpowiedni rozmiar. Śpiworek nie może być ani za duży, ani zbyt mały. Za duży rozmiar sprawi, że dziecko może wpaść do środka śpiworka, natomiast za mały śpiworek sprawi, że dziecko będzie uciśnięte podczas snu. Warto więc kupić otulacz większy o rozmiar lub dwa, po to, aby posłużył on przez więcej miesięcy. Pamiętać należy też o tym, aby wybrać śpiworek dziecięcy do wózka z przymocowanymi gumkami na rękawach po to, aby dziecko nie wpadło do środka w czasie snu.
Śpiwory dla dzieci do wózka powinny być wykonane z naturalnych tkanin takich jak bawełna lub włókna bambusowe, ponieważ skóra niemowlęcia jest bardzo delikatna oraz cienka więc należy o nią odpowiednio zadbać. Natomiast grubość śpiworka należy dostosować do pory roku oraz temperatury panującej w otoczeniu dziecka. Równie ważnym elementem jest dobry suwak, który pozwoli wyjmować dziecko w celu przewijania lub karmienia.